ابزار های انتخاب

ابزار انتخاب به منظور انتخاب شکل ها و رنگ ها و آبجکت های داخل محیط فتوشاپ استفاده می شود ، ابزار های انتخاب گر (selection tools) به چندین بخش تقسیم می شوند که در ادامه با هر یک از آنها آشنا می شوید و نحوه انتخاب بخش های مختلف یک تصویر را فرا خواهید گرفت مهم ترین ابزار در فتوشاپ ابزار انتخاب می باشد.

ادامه مطلب

ابزارهای برش و جا به جایی

ساده ترین ابزار های فتوشاپ را می توان ابزار جابه جایی (move) و ابزار برش (crop) معرفی کرد ، با این حال پر کاربرد ترین ابزار فتوشاپ نیز ابزار جا به جایی می باشد و در صورتی که این ابزار از فتوشاپ حذف شود شاید بتوان به سادگی گفت دیگر استفاده از سایر ابزارها کارایی خود را از دست می دهند.

ادامه مطلب

معرفی ابزار های فتوشاپ

در این آموزش من هر ابزار را به شما معرفی می کنم و نحوه عملکرد آن را به همراه کلید هایی که معرفی کننده آن ابزار هستند را توضیح می دهم این کلید ها را داخل () نوشته ام. این آموزش برای افرادی که تازه شروع به یادگیری فتوشاپ کرده اند می تواند مفید باشد.خوب من می خوام از اول شروع کنم ، یعنی از ابتدای ابتدا!

ادامه مطلب

آشنایی با محیط فتوشاپ

در این آموزش می خواهم شما را با محیط اصلی فتوشاپ و قسمت های مختلف آن آشنا کنم برای شروع بهتر است برنامه فتوشاپ را باز کنید! همانطور که بعد از باز شدن مشاهده می کنید محیط فتوشاپ در نگاه اول شاید پیچیده به نظر برسد. اما من برای شما تنها قسمت های پایه را توضیح می دهم تا از حجم زیاد مطالب در امان باشید، در ادامه می توانید با هریک از جزئیات آشنا شوید .

ادامه مطلب

ابزار براش (Brush)

در فتوشاپ ، ابزارهای ترسیمی جهت پر کردن اشکال و یا صفحه ها از رنگ و یا خلق تصاویر استفاده می شوند البته گاهی نیاز هست چند ابزار و چند رنگ با هم ترکیب بشوند ، فراگیری اینکه چگونه از این ابزار ها استفاده کنید یکی از مهمترین بخش های فتوشاپ را تشکیل می دهند چرا ابتدا بایستی تصویر ایجاد شود

ادامه مطلب

ابزار Pen در فتوشاپ

ابزار Pen در فتوشاپ

در این آموزش سعی می کنم بهتون بگم چطوری با ابزار pen در فتوشاپ یک خط با زاویه بکشید. پشنهاد می کنم در هنگام مطالعه این آموزش فتوشاپ را باز کنید و مراحل رو دنبال کنید. اینطوری آموزش خسته کننده نمیشه و باعث میشه بیشتر در ذهنتون بمونه. مهم ترین و برترین ابزار ترسیمی در فتوشاپ ، ابزار Pen است.

ادامه مطلب

ناحیه کاربری