معرفی و تعریف CSS ( استایل )

ظاهر و استایل یک صفحه وبسایت اولین تاثیر را در بیننده ایجاد می کند بنابراین یادگیری صفحه آرایی وبسایت ها توسط css یک تخصص و یک نیاز می باشد ، اگر شما هم طراح وبسایت و یا گرافیست وب هستید پیشنهاد میکنم زبان برنامه نویسی CSS را به خوبی فرا بگیرید و سعی کنید به جای تصاویر از css در طراحی صفحات وبسایت خود استفاده نمایید.

توجه کنید قبل از فراگیری css بایستی با طراحی وبسایت به زبان HTML / XHTML آشنایی کامل داشته باشید می توانید در همین وبسایت طراحی وبسایت با زبان HTML را یاد بگیرید.

CSS چیست؟

عبارت CSS مخفف شده Cascading Style Sheets می باشد که می توان ترجمه لغت به لغت آن را صفحات آبشاری ظاهر بیان کرد! البته فکر می کنم بهترین عبارت برای معرفی CSS همان استفاده از CSS باشد و یا نهایتاً بگوییم فایل های ظاهر صفحات وبسایت اگرچه وقتی چیزی از آن ما نیست بهتر است ما نیز نام اصلی آن را تکرار کنیم و به مفهوم آن بیشتر فکر کنیم تا به یادگیری نام آن!

درواقع در CSS چگونگی نمایش ظاهر المان های یک صفحه طراحی شده با HTML بیان می شود ، این زبان برای HTML 4.0 به بعد قابل استفاده است و در نهایت باید گفت دو حالت نوشتن برای CSS وجود دارد یکی در تگ های HTML و دیگری در فایل های جداگانه که به روش اول Inline گفته می شود و به روش دوم External CSS Files گفته می شود.

سعی بایستی بر این باشد تا نوشتن CSS به روش دوم باشد چرا که به لحاظ سئو و فشرده سازی این روش بهتر است.

 

ناحیه کاربری