HTML Redirect

فکر می کنم بارها برایتان پیش آمده که هنگام ورود به یک سایت بعد از چند ثانیه به صورت خودکار به سایت و یا صفحه ای دیگر منتقل شده اید و یا صفحات دیگری از سایت های دیگر برایتان باز شده است، این کد در واقع پس از دریافت مدت زمان دلخواه شما به آدرسی که شما می خواهید به آن منتقل شود عمل می کند

می توان برخی از کاربرد های این کد را به این شکل بیان کرد :

  • زمانی که شما آدرس وب سایت خود را تغییر می دهید بهترین راه برای معرفی آدرس جدید به بازدید کنندگان این است که آنها هنگام ورود به وب سایت شما به صورت خودکار به سایت جدید منتقل شوند.
  • در صورت حذف شدن برخی از مطالب سایت شما می توانید با ایجاد یک صفحه 404 و قرار دادن این کد در داخل آن کاربرانی را که به صفحات حذف شده می رسند به صفحه ای دیگر منتقل کنید.
  • در سیستم های مدیریت محتوا همچون وردپرس ممکن است در قسمت برگه ها نیاز داشته باشید تا در هنگام کلیک بر روی یک برگه مطالب یکی از دسته ها نمایش داده شود در این هنگام می توانید این کد را در درون برگه قرار دهید و لینک کد را ، لینک دسته تعیین کنید.

با توجه به توضیحات بالا باید به این نکته هم توجه کرد که هنگامی که شما از کد تغییر مسیر استفاده می کنید بایستی از هدف خودتان اطمینان حاصل کنید که این کار را برای حقه زدن به موتور های جستجو انجام ندادید به عنوان مثال تمامی صفحات به یک صفحه تغییر مسیر ندهند ، سعی کنید از این کد در صفحاتی که واقعاً نیاز دارید استفاده کنید در غیر اینصورت باعث حذف شدن شما از موتور های جستجو می شود.

در این قسمت کد تغییر مسیر html را می بینید :

 

meta http-equiv="REFRESH" content="0; url=http://www.yourdomain.com/index.html"

در کد بالا بایستی دو پارامتر را تغییر دهید یکی مقدار 0 را که نشان دهنده مدت زمان تا تغییر مسیر بر حسب ثانیه می باشد و قسمت آدرس را که باید به آدرس مورد نظر شما تغییر پیدا کند.

ناحیه کاربری