بازی با رازهای گوگل

بعید به نظر می رسد کسی با موتور جستجوی گوگل آشنایی نداشته باشد مخصوصا که آن فرد در عرصه طراحی صفحات وب مشغول به کار باشد! اما بعید به نظر می رسد کسی تمامی رازهای این موتور جستجو را بداند که این رازها باعث سرگرمی و گذران وقت ارزشمند شما خواهد شد! پیشنهاد می کنیم در ادامه

همین مطلب این رازها را یکی پس از دیگری در مورد موتور جستجوی گوگل بررسی کنید تا لحظاتی را با این آشنای دور به تفریح بپردازید.

گیتار آنلاین!

اگر خاطرتون باشه در روز جشن اختراع گیتار الکتریک لوگو گوگل به شکل یک گیتار الکتریک بود که قابلیت نواختن گیتار و ضبط آهنگ را برای شما فراهم کرده بود که می توانید از این لینک به آن دسترسی داشته باشید! گیتار الکتریک

لوگو حبابی

شاید برای شما طراحان وب سایت جالب ترین بخش این باشد که لوگوی گوگل را به صورت حبابی شکل با استفاده از HTML5 مشاهده کنید کافی است ماوس را تکان ندهید تا لوگو تشکیل شود! لوگو حبابی

قلب اینترنتی با گوگل!

برای دوستان و عزیزانتان با گوگل یک قلب بکشید کافی است این معادله را در گوگل سرچ کنید :

sqrt(cos(x))*cos(300x)+sqrt(abs(x))-0.7)*(4-x*x)^0.01, sqrt(6-x^2), -sqrt(6-x^2) from -4.5 to 4.5

چرخش سریع 360 درجه!

با جستجو عبارت do a barrel roll در موتور جستجوی گوگل صفحه نمایش نتایج یک چرخش 360 درجه انجام خواهد داد.

نتایج با شیب ملایم!

نتایج گوگل را با شیبی ملایم و البته رو به پایین مشاهده کنید تا اندکی از خستگی گردنتان کم شود! کافی است عبارت tilt یا askew را جستجو کنید.

مبارزه برای نتایج گوگل!


شاید تا به حال به خاطر نتایج جستجوی خود شجاعانه به نبرد نپرداخته باشید اما این بار برای حفظ نتایج مظلوم بایستی هر چه در توان دارید به خرج دهید تا بتوانید آنها را از چنگال o بی رحم نجات دهید کافی است بر روی o ها کلیک کنید، اکنون با جستجوی عبارت zerg rushشروع کنید پیشاپیش برای شما در این نبرد آرزوی موفقیت می کنیم.

کوچه علی چپ گوگلی!

تا به حال شده است با یکی از اعضای خانواده خود به شوخی بپردازید یا حتی دوستان! کافی است آنها یک کلمه را بگویند و شما آن را تکرار کنید مثلاً شما می گویید طراحی وب سایت و دوست شما نیز می گوید طراحی وب سایت منظور شما است؟ شما باز هم می گوید طراحی وب سایت و دوست شما دوباره همین سوال را از شما می پرسد کافی است این عبارت را سرچ کنید recursion البته شاید برای برخی از شما که نمی دانید گوگل معمولاً زمانی کلمه مورد جستجو را تکرار می کند که عبارت اشتباه باشد یا وجود نداشته باشد جالب نباشد اما اکنون دیگر این نکته را می دانید!

پاسخ به تمام سوالات زندگی

کافی است از گوگل بپرسید the answer to life, the universe and everything و او به شما می گوید 42!!! علت این امر ریشه در نمایشنامه کمدی دارد که در زمان های قدیم در رادیو پخش می شده است که با کمی جستجو می توانید منبع آن را پیدا کنید!

یک بازی بی مزه برای ما!

شاید اینبار بازی بی نمکی باشد اما خب شاید در فرهنگ های دیگر جالب باشد اسم این بازی anagram است که در آن شما با تغییر حروف کلمه ، کلمه جدیدی را می سازید! اگر این عبارت را جستجو کنید مطالب جالبی در ویکی پدیا خواهید دید و گوگل هم برای شما کلمه جدیدی می سازد به نام nag a ram

تنهایی همیشگی یا یک تک شاخ!

کافی است از گوگل بپرسید تنها ترین شماره کدام است the loneliest number به شما خواهد گفت 1 تنها ترین است!

همینطور اگر از گوگل بپرسید the number of horns on a unicorn تعداد شاخ های یک اسب تک شاخ را به شما عدد 1 را نشان می دهد.

لوگوی جدید گوگل!

اگر عبارت Webdriver torso را جستجو کنید لوگوی گوگل به شکل مربع و مستطیل هایی شروع به تغییر شکل می کند علت این امر هم بر می گردد به فردی که در یک شبکه که در سرویس ویدئو گوگل ایجاد کرده بیش از 80 هزار ویدئو آپلود کرد که همگی معمولاً 11 ثانیه بیشتر طول نمی کشیدند و در آن مربع و مستطیل های رنگی دیده می شد البته بعداً صاحب این اکانت راز این ویدئو ها را بر ملا ساخت.

 

بازگشت به گذشته با گوگل!

شاید شما هم جزو علاقه مندان به تاریخ و گذشته باشید بنابراین اگر می خواهید بدانید گوگل در سال 1998 میلادی به چه شکلی بوده است کافیه عبارت Google in 1998 را جستجو کنید. برای بازگشت به حالت اولیه بر روی عبارت Take me back to the present کلیک کنید.

چشمک بزن html !

شاید اگر کلمات مورد جستجو در نتایج چشمک زن بودند بهتر می توانستیم نتیجه مورد دلخواه خود را پیدا کنیم اگر عبارت Blink HTML را جستجو کنید این عبارت شروع به چشمک زدن می کند معنی blink یعنی چشمک زدن!

در پایان امیدواریم از این مجموعه سرگرم کنند لذت برده باشید.

ناحیه کاربری