بهینه سازی وب سایت (SEO)

سئو ( SEO ) یا بهینه سازی وب سایت چیست؟

سئو (SEO : Search Engine Optimization) فرآیندی می باشد که از ابتدای طراحی یک وب سایت بایستی به منظور کسب جایگاه بهتر در موتورهای جستجو همچون گوگل مورد توجه قرار گیرد که این امر منجر به افزایش تعداد بازدیدکنندگان یک وب سایت و در نتیجه فروش بیشتر می شود. بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو یا سئو شامل بخش های مختلفی می شود از جمله این موارد می توان به بهینه بودن قالب وب سایت ، لینک بیلدینگ (دریافت لینک از سایر وب سایت ها) و تولید محتوای یونیک اشاره کرد. به عبارت دیگر سئو به این معناست : “اطمینان از این که ساختار وب سایت به سادگی و راحتی برای موتور های جستجو قابل فهم باشد.” از سوی دیگر، سئو تنها درباره ی “موتور” ها نیست، بلکه به معنای ساخت وب سایتی کاربرپسند نیز می باشد.

سئو وب سایت برای گوگل

موتور جستجوی گوگل محبوب ترین موتور جستجو در دنیا می باشد که در کشور ما نیز مورد توجه بسیاری از کاربران می باشد به همین دلیل توجه تمام صاحبان وب سایت به داشتن رتبه بهتر در گوگل جلب شده است ، معیارهایی که گوگل برای تشخیص یک وب سایت خوب از یک وب سایت بد مورد توجه است زیاد می باشد و بررسی و آنالیز تمام حالت ها کاری زمان بر و نیازمند تخصص می باشد. بد نیست بدانید بالای 90% از ترافیک یک وب سایت در صورتی که در صفحه اول گوگل ظاهر شود خواهد بود همچنین بسیاری از بازدیدکنندگان وب سایت ها به نتایج صفحه اول اکتفا می کنند و وب سایت هایی که در سایر صفحات می باشند بخشی کمتر از 20 درصد کل بازدیدکنندگان را از طریق موتورهای جستجو دریافت می کنند.

سئو، کلیه اقدامات ، تاکتیک‌ها و تکنیک‌هاست که به منظور بهبود وضعیت وب سایت و افزایش بازدیدکنندگان آن توسط کسب جایگاه بهتر درنتیجه موتور جستجو، انجام می‌شود.
8905 350 0935
مشاوره رایگان

اهمیت سئو یا بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو از آنجا ناشی می شود که کاربران اینترنتی با استفاده از موتورهای جستجو همچون گوگل برای دسترسی به خواسته خود استفاده می کنند ، بنابراین در رقابت پیشرو تجارت یا وب سایتی برنده خواهد بود که در بالای نتایج ایستاده باشد. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسئله الزامی است که سایت شما در صفحه‌ی اول نتایج جستجو قرار گیرد.

سئو وب سایت

معمولاً کاربران اینترنتی از طریق موتورهای جستجو به دنبال اهداف خود هستند بنابراین صرف هزینه های تبلیغات چاپی و یا اجاره بیلبوردهای شهری چندان تاثیری در جذب مخاطب و یا ترافیک هدفمند برای وب سایت شما نخواهد داشت ، استفاده از تبلیغات اینترنتی هم تنها تا مدتی می تواند پاسخگوی نیاز به جذب مخاطب هر چه بیشتر برای شما باشد بنابراین بهترین راه دنبال کردن اصول بهینه سازی از ابتدای طراحی وب سایت می باشد.

اهداف سئو یا بهینه سازی وب سایت

  • افزایش میزان بازدید از وب سایت
  • برند سازی و کسب اعتبار
  • ارتقای رتبه در موتورهای جستجو
  • موثرترین شیوه تبلیغات در اینترنت
  • افزایش فروش محصولات و خدمات
  • افزایش سرعت لود وب سایت

برچسب ها: نفر اول گوگل, صفحه اول گوگل, رتبه اول گوگل, سئو وب سایت, بهینه سازی وب سایت, سئو

ناحیه کاربری