طراحی قالب

طراحی قالب psd مجموعه طراحی وبر

طراحی قالب PSD

قبل از برنامه نویسی یک وب سایت بایستی یک قالب گرافیکی طراحی شود به همین منظور از نرم افزار فتوشاپ استفاده خواهد شد ، در طراحی قالب PSD بایستی به دسته بندی و نظم لایه ها دقت زیادی داشته باشیم در واقع شما در طراحی قالب PSD یا اتود زدن طرح که از آن با عنوان اسکچ ( Sketch ) یاد می شود نمای اولیه طراحی وب سایت را خواهید دید که توسط یک گرافیست انجام خواهد شد.

پس از نهایی شدن طرح اولیه و انجام اصلاحات مورد نظر شما این طرح برای طراحی قالب HTML CSS آماده شده است.

 

طراحی قالب html css مجموعه طراحی وبر

طراحی قالب HTML CSS

 طراحی قالب HTML CSS به نوعی طراحی استاتیک وب سایت می باشد که در آن صفحات گرافیکی که در مرحله قبل آماده شده اند به کد های HTML و CSS و JavaScript یا jQuery تبدیل خواهند شد. برای هر یک از بخش های وب سایت یک صفحه طراحی می گردد.

انجام طراحی قالب در این مرحله را می توان با صرفه نظر کردن از طراحی قالب PSD هم انجام داد و این موضوع بستگی به خواست شما و مهارت طراح دارد.

 

طراحی قالب واکنشگرا مجموعه طراحی وبر

طراحی قالب واکنشگرا ( Responsive )

یکی از بحث های داغ این روز ها بحث طرح های Responsive و یا واکنشگرا می باشد یعنی وب سایت شما در هر دستگاهی از جمله رایانه ، تبلت و موبایل در شکل های متفاوت با امکانات متفاوت دیده شود که نحوه چیدمان سایت را به چند حالت تقسیم می کند.

وب سایت جدید مجموعه طراحی وبر نیز از این نوع طراحی بهره مند است تنها کافی است پنجره مرورگر را به سایز های کوچکتر تغییر حالت بدهید تا متوجه تغییرات و چیدمان شوید.

بایستی اشاره کرد که طراحی قالب واکنشگرا به نوعی می تواند جایگزین طراحی برنامه برای اندروید و ios گردد چرا که تمامی امکانات یک مجموعه را در قالبی بسیار زیبا از طریق وب سایت در اختیار کاربران موبایل قرار می دهد.

معمولاً هزینه طراحی قالب های واکنشگرا مقداری بیشتر از قالب های فیکس یا شناور می باشد.

 

طراحی قالب پارالاکس Parallax مجموعه طراحی وبر

طراحی قالب پارالاکس ( Parallax )

یکی از جدیدترین شیوه های طراحی قالب وب سایت پارالاکس می باشد که در آن با حرکت ماوس و اسکرول کردن صفحه المان های مختلف حرکت می کنند و یا زاویه دید تغییر می کند، شاید بسیاری از وب سایت های معرفی محصول که دارای طراحی قالب پارالاکس هستند را دیده باشید اینگونه طراحی بیشتر مناسب طراحی وب سایت شرکت های تک محصول می باشد البته وب سایت هایی با محتوای کم هم با استفاده از طراحی قالب پارالاکس می توانند جذابیت بیشتری برای بازدید کننده فراهم کنند.

 

فارسی سازی قالب جوملا و وردپرس

فارسی سازی قالب جوملا و وردپرس

سیستم های مدیریت محتوا از جمله جوملا و وردپرس این روز ها بیش از وب سایت اختصاصی طرفدار پیدا کرده اند ، یکی از ویژگی های این سیستم ها open source بودن آن ها می باشد بنابراین گسترش دهندگان و طراحان بسیاری را جذب خود کرده اند، یکی از خدماتی که مجموعه طراحی وبر در آن مهارت دارد فارسی سازی قالب یا به اصلاح rtl کردن قالب می باشد.

همچنین ما مجموعه ای از قالب های جوملا و وردپرس از شرکت های معروف را برای شما گردآوری کرده ایم که می توانید با انتخاب از بین آن ها به سادگی یک وب سایت برای خود ایجاد کنید.

ناحیه کاربری