وب سایت استاتیک

طراحی وب سایت دارای متد ها و روش های مختلفی می باشد، یکی از انتخاب های شما به منظور طراحی وب سایتی کارآمد و مناسب مجموعه خود طراحی وب سایت به شکل استاتیک می باشد.

طراحی وب سایت ایستا ( Static Website ) : در این روش از زبان های برنامه نویسی طراحی وب سایت سمت کاربر یعنی HTML و CSS و jQuery استفاده خواهد شد. وب سایت استاتیک یک بار طراحی می شود و محتویات آن همانطور که از نامگذاری اینگونه وب سایت ها مشخص است ثابت خواهد بود.

به منظور ایجاد تغییرات و گسترش وب سایت استاتیک شما نیاز به یک برنامه نویس حرفه ای یا نیمه حرفه ای خواهید داشت بنابراین اگر وب سایت مورد نظر شما دارای محتویات ثابتی است انتخاب طراحی وب سایت استاتیک عاقلانه خواهد بود.

در طراحی وب سایت استاتیک برای هر یک از بخش ها و محصولات شما بایستی یک صفحه جداگانه برنامه نویسی شود بنابراین زمان طراحی وب سایت به این شیوه کمی طولانی تر از سایر روش های طراحی وب سایت می باشد، البته به دلیل پیروی از یک قالب یکسان در تمامی صفحات هزینه طراحی اینگونه از وب سایت ها نسبت به طراحی وب سایت داینامیک به صورت اختصاصی کمتر خواهد بود.

البته شایان ذکر است که در زمان کنونی با توجه به امکان استفاده از سیستم های مدیریت محتوایی همچون جوملا، وردپرس و... امکان داشتن یک وب سایت داینامیک با حداقل هزینه حتی کمتر از وب سایت های استاتیک فراهم شده است.

در صورتی که بخواهیم مزیت های استفاده از وب سایت استاتیک را برشماریم به این ترتیب خواهد بود :

  • سادگی پیاده سازی نسبت به وب سایت های پویا و فلش
  • هزینه کم برای راه اندازی و اجاره سرور
  • ساده بودن پیمایش وب سایت برای موتورهای جستجو
  • امکان مشاهده نسخه های نمایشی قبل از راه اندازی کامل وب سایت
  • داشتن کنترل مستقیم بر محتوای وب سایت
  • امکان ویرایش هر صفحه بطور مجزا

ناحیه کاربری