طراحی کاتالوگ و بروشور

ابتدا به معنی های این دو واژه می پردازیم که بر اساس دانشنامه آزاد ویکی پدیا نوشته شده است :

کاتالوگ کتابچه و یا راهنمای معرفی کلیات کالا، خدمات، امکانات و... می‌باشد که از طرف تولید کننده و یا ارائه دهنده به مصرف کننده و یا مشتری برای معرفی کلی کالا یا خدمات ارائه می‌شود.

بروشور کتابچه و یا راهنمای معرفی جزئیات کالا، خدمات، امکانات و... می‌باشد که از طرف تولید کننده و یا ارائه دهنده به مصرف کننده و یا مشتری برای معرفی دقیق و راهنمایی در استفاده ارائه می‌گردد.

در واقع در کاتالوگ بیشتر به جنبه های تبلیغاتی و جذب مشتری محصول پرداخته می شود تا جنبه های فنی و ویژگی های کالا ، تولید یک محصول عالی یا ارائه خدمات بی نظیر از یک طرف و معرفی شرکت تولید کننده، طیف محصولات، تاریخچه و توضیحات بیشتر در مورد کالا یا خدمات از طرف دیگر ، دست به دست هم می دهند تا فروش انجام شده و تجارت شما گسترش یابد.

یک طراحی عالی چه مدت زمان می برد : معمولا پروژه های کاتالوگ بین ۱۰ تا ۵۰ صفحه ای حدود ۱ تا ۳ هفته زمان نیاز دارند تا طراحی شوند و طراحی انجام شده به تایید شما برسد. پس از دریافت اطلاعات مربوط به کاتالوگ و با بروشور از طرف شما کار آغاز می شود و در پایان طرح اولیه به شما داده می شود تا اصلاحات لازم انجام شوند. پس باید زمان کافی برای این کار در نظر گرفته شود. بروشور یا کاتالوگ های بزرگتر بین ۴ تا ۷ هفته زمان نیاز دارند. پس از اتمام طراحی، حدود ۷ تا ۱۰ روز نیز برای چاپ باید زمان در نظر گرفت. انتخاب فرآیند چاپ را شما انجام می دهید همچنین در صورت تمایل من می توانم فرآیند چاپ را به یکی از چاپ خانه های مورد اعتمادم بسپارم. من و شما یک هدف داریم و آن افزایش سود آوری شرکت شماست.

انواع بروشور :

  • تک برگی
  • دو برگی
  • چند برگی مفتولی یا سیمی
  • فانتزی
      

اگر شما قصد دارید در مورد تجارت خود اطلاعاتی مکتوب یا مصور ارائه دهید بهترین ابزار برای این کار کاتالوگ و بروشور است ، کاتالوگ و بروشور شما می تواند در فرم ها و شکل های متفاوتی باشد ، ساده ترین شکل آن یک برگه یک رو است ، کاتالوگ شما می تواند علاوه بر زیبایی در طراحی در هنگام چاپ نیز بسته به نوع طراحی آن به شکل های متفاوتی برش بخورد فرض کنید بروشور و یا کاتالوگ شما به شکل آرم شرکت شما باشد و یا شکل آن خود معرفی کننده تجارت شما باشد. پس همین امروز در مورد گسترش تجارت خود فکر کنید!

ناحیه کاربری