طراحی جوملا وردپرس

یکی از سیستم های مدیریت محتوای رایگان یا اصطلاحاً کدباز ( Open Source ) جوملا می باشد که بر اساس فریم ورک MVC برنامه نویسی شده است. طیف وسیعی از وب سایت های جهان بر مبنای سیستم مدیریت محتوا جوملا طراحی شده اند و این نشان دهنده قابلیت اطمینان پذیری این سیستم می باشد که علاوه بر تامین نیازهای اولیه برنامه نویسی وب سایت توانسته با ایجاد گرافیکی مناسب نیازهای شرکت ها و سازمان های مختلف را برطرف کند.

برخی از سازمان ها و شرکت های معروف که از جوملا استفاده می کنند :

  • دانشگاه هاروارد - Harvard University - The Graduate School of Arts and Sciences
  • صنایع خودرو سازی پژو - Peugeot
  • لینوکس - Linux
  • شرکت ای بی - eBay
  • وزارت دفاع انگلستان - U.K. Ministry of Defence Uses Joomla
  • شبکه ام تی وی - MTV Channel
  • مرکز منطقه ای اطلاع رسانی سازمان ملل متحد برای غرب اروپا - United Nations Regional Information Centre for Western Europe UNRIC
  • دادگاه عالی استرالیا - High Court of Australia Uses Joomla
  • دولت یونان - Government of Greece

علاوه بر موارد اشاره شده بسیاری از شرکت های ایرانی و غیرایرانی در حال استفاده از سیستم مدیریت محتوای جوملا می باشند برای اطلاعات بیشتر می توانید به این آدرس مراجعه کنید.

 اگر شما به دنبال ایجاد یک وب سایت جامع و طراحی وب سایت ارزان در تمام زمینه ها و یا ایجاد یک وب سایت فوق تخصصی از هر نظر می باشید طراحی وب سایت با جوملا نیازهای شما را برطرف خواهد کرد. طراحی وب سایت با جوملا به شما امکانات یک وب سایت داینامیک را با هزینه ای بسیار کمتر  فراهم خواهد کرد.

گرافیک وب سایت : در طراحی وب سایت با جوملا طراحی وب سایت متناسب با سلیقه شما خواهد بود و شما قادر هستید از بین طیف وسیعی از قالب ها با لایه بندی های مختلف ثابت ، شناور ، واکنشگرا و پارالاکس ، قالب خود را انتخاب نمایید و متناسب با نیاز خود آن را سفارشی سازی کنید.

برنامه نویسی وب سایت : کلیه کامپوننت ها ، ماژول ها و پلاگین ها طراحی وب سایت با جوملا به صورت اختصاصی برنامه نویسی شده اند و بر اساس نیاز شما عملکرد آن ها تنظیم خواهد شد ، همچنین در برنامه نویسی بخش های مختلف طراحی وب سایت با جوملا کلیه نکات لازم جهت بهبود عملکرد سیستم در نظر گرفته شده است.

امکان گسترش وب سایت : امکن گسترش در طراحی وب سایت با جوملا موجود می باشد در صورت نیاز به ایجاد بخشی اختصاصی به لحاظ برنامه نویسی و یا ظاهر وب سایت ، شما قادر خواهید بود تا توسط مجموعه طراحی وبر ، وب سایت جوملا خود را بهبود ببخشید.

هک و امنیت وب سایت : با توجه به تخصصی شدن طراحی وب سایت با جوملا و افزایش ماژول ها و پلاگین های وب سایت های جوملایی طراحی شده توسط مجموعه طراحی وبر ، مسئله امنیت پیچیده تر می شود به همین منظور کلیه بخش های طراحی وب سایت با جوملا توسط متخصصین ما بررسی شده است و ضمن استفاده از آخرین نسخه های موجود از آخرین متدهای طراحی جهت اطمینان بیشتر شما در طراحی وب سایت با جوملا استفاده شده است. برخی از طراحان به اشتباه امنیت جوملا را کمتر از وب سایت های اختصاصی خود می دانند در حالی که اگر شما هیچ دانشی از طراحی وب سایت نداشته باشید با دانستن این مطلب که جوملا بیش از 100 برنامه نویس فعال دارد که هسته مرکزی جوملا را دائماً به روزرسانی می کنند به این نکته پی خواهید برد که قطعاً دستکم 100 انسان بهتر از یک تیم 2 یا 10 نفره قادر به تشخیص ایرادات سیستم و برطرف کردن آن ها در زمانی کوتاه تر می باشند.

سئو و بهینه سازی وب سایت : اگر نگران هزینه های بسیار بالا برای بهینه سازی وب سایت خود هستید در صورتی که طراحی وب سایت با جوملا را انجام دهید علاوه بر کاهش هزینه های طراحی ، هزینه بهینه سازی برای موتورهای جستجو نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

 

طراحی وب سایت توسط سیستم مدیریت محتوای وردپرس (Wordpress) در واقع بیشتر برای وب سایت های شخصی یا کاتالوگ محور مناسب می باشد ، اگرچه که سیستم های فروشگاه ساز قوی نیز برای این سیستم نوشته شده است اما نباید این واقعیت قابل انکار را در نظر نگرفت که به گفته خود سازندگان وردپرس این سیستم برای وبلاگ ها و وب سایت خبری از ابتدا برنامه ریزی شده است و نباید فراموش کرد وردپرس فاقد فریم ورک می باشد که می تواند تهدیدی بزرگ محسوب شود و در عین حال سادگی قابل توجهی به آن بدهد تا هر فردی با هر سطح از دانش برنامه نویسی بتواند با آن کار کند.

با توجه به این موضوعات پیشنهاد مجموعه طراحی وبر همواره بر استفاده از سیستم های قدرتمند تر و دارای ساختار نظام مندی همچون دروپال و جوملا بوده است ، شاید برای شما هم سوال شده باشد اگر وردپرس سیستم ضعیفی هست بنابراین علت استفاده از آن در ایران که استفاده ای به مراتب بیشتر از جوملا دارد چیست؟ پاسخ شما یک کلمه است سادگی در ساختار و منابع فارسی بسیار!

با این حال مجموعه طراحی وبر به علت هزینه بسیار پایین طراحی توسط سیستم وردپرس برای در نظر گرفتن تمامی مشتریان اقدام به خدمات دهی در این زمینه نموده است بنابراین اگر بودجه ای کمتر از 200 هزار تومان دارید و علاقه دارید یک وب سایت داشته باشید در انتخاب وردپرس شک نکنید و نگرانی از بابت استفاده از این سیستم نداشته باشید چرا که سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیز به صورت کدباز می باشد و گسترش دهندگان بسیاری از آن پشتیبانی می کنند ولی اگر قصد ایجاد یک وب سایت بزرگ و مهم را دارید به شما توصیه می کنیم به هیچ عنوان وردپرس را انتخاب نکنید.

 

ناحیه کاربری