وب سایت داینامیک

امروزه داشتن وب سایت برای شرکتها، موسسات ، سازمان ها و حتی اشخاص دیگر یک نیاز نیست بلکه ضرورت است در عصر ارتباطات، دنیای اینترنت و وب از جمله مهمترین ابزار ارتباطی انسان در هزاره سوم است. گستردگی دسترسی به اطلاعات یک وب سایت، هزینه مناسب در مقایسه با امکاناتی که میتواند در اختیار کاربران خود قرار دهد و همچنین قابلیت به روزرسانی و مدیریت آن از جمله مهمترین ویژگیهای یک وب سایت می باشد. طراحی وب سایت داینامیک یا پویا یکی از راه های داشتن وب سایتی مناسب و قابل انعطاف می باشد.

وب سایت پویا ( Dynamic Website ) : زبان برنامه نویسی در طراحی وب سایت های داینامیک متفاوت است اما معمولاً از زبان های برنامه نویسی PHP یا ASP استفاده می شود همچنین به منظور ایجاد رابط گرافیکی ( UI ) مناسب به منظور جذب بازدیدکنندگان وب سایت بایستی از زبان های برنامه نویسی دیگری از جمله CSS و jQuery نیز در طراحی وب سایت استفاده نمود.

یکی دیگر از مزیت های طراحی وب سایت داینامیک امکان گسترش ( Development ) آن می باشد ، در صورتی که طراحی وب سایت داینامیک داشته باشید قادر خواهید بود از طریق کنترل پنل ( back-end ) محتویات وب سایت را بدون دانش کد نویسی تغییر بدهید. به طور معمول در طراحی وب سایت های داینامیک طرح اولیه وب سایت توسط برنامه نویس ساخته می شود و محتویات شامل منو ها ، مطالب ، تصاویر و... توسط مدیر یا مدیران وب سایت از طریق کنترل پنل وب سایت به آن اضافه خواهد شد.

وب سایت پویا یا داینامیک مناسب اشخاص ، سازمان ها و شرکت هایی می باشد که محتویات وب سایت خود را در طی مدت زمان کوتاهی تغییر می دهند و داینامیک بودن وب سایت باعث کاهش هزینه سالیانه نگهداری از وب سایت خواهد شد چرا که تمامی تغییرات وب سایت توسط صاحبان آن و بدون نیاز به برنامه نویس قابل انجام خواهد بود.

در صورتی که بخواهیم تمامی مزیت های وب سایت داینامیک را به صورت خلاصه بیان کنیم می توان به این موارد توجه کرد :

  • امکان مدیریت وب سایت بدون نیاز به داشتن دانش طراحی
  • امکان اضافه نمودن هزاران صفحه مقاله و خبر و تصویر و فایل
  • بهینه سازی ( سئو ) سریع تر و قرار گیری بهتر در لیست موتور های جستجو
  • تسهیل پشتیبانی وب سایت و قابلیت تغییر در ظاهر و قرارگیری بخش ها در آینده وب سایت
  • امکان طراحی و اضافه نمودن خدماتی نظیر فرم ، جداول ، نظر سنجی ، فروش آنلاین ، سبد خرید ، شبکه اجتماعی و هزاران امکانات دیگر

 وب سایت داینامیک معمولاً تحت عناوین اختصاصی یا CMS طراحی می گردد ، پیش از توضیح معنای این دو اصطلاح بهتر است در مورد CMS توضیح مختصری را ارائه نماییم.

CMS کوتاه شده عبارت Content Management System می باشد که معادل فارسی آن را می توان سیستم مدیریت محتوا در نظر گرفت ، در واقع یک CMS شامل امکانات پایه ای برای طراحی وب سایت خواهد بود البته این امکانات قابلیت گسترش توسط برنامه نویس وب سایت را دارد.

از جمله CMS های معروف و رایگان می توان به جوملا، وردپرس، دروپال و... اشاره کرد، هر یک از این سیستم های مدیریت محتوا دارای ساختار مستقلی از یکدیگر می باشند البته اکثر آن ها به علت open source و رایگان بودن از زبان برنامه نویسی سمت سرور PHP استفاده می کنند.

با توجه به مقدمه ای که در مورد وب سایت داینامیک و طراحی داینامیک وب سایت خدمت شما ارائه نمودیم اکنون زمان انتخاب است ، طراحی وب سایت نیز مانند سایر خدمات هزینه خواهد داشت بنابراین یکی از مهمترین عوامل در انتخاب نوع برنامه نویسی وب سایت آگاهی داشتن از حدود قیمت طراحی وب سایت می باشد.

طراحی وب سایت به صورت کاملاً اختصاصی معمولاً با قیمت پایه 1 میلیون تومان انجام می گیرد و متناسب با نوع کاربرد و درخواست مشتری این قیمت می تواند متغیر باشد، طراحی وب سایت توسط CMS به مراتب قیمت پایین تری خواهد داشت و معمولاً در بازه ای بین 200 هزار تومان تا 2 میلیون تومان طبقه بندی خواهد شد.

پیشنهاد مجموعه طراحی وبر برای شما بازدیدکننده گرامی :

  • شرکت ها : در صورتی که وب سایت شما قالب فروشگاهی و یا کاتالوگ مانند می باشد بهترین راه جهت صرفه جویی در زمان و هزینه استفاده از CMS می باشد.
  • سازمان های دولتی و دانشگاه ها : وب سایت شما به دلایلی از جمله گستردگی و شیوه نمایش سلیقه ای مطالب و محتوا و داشتن بخش های خاص جهت نمایش حوزه های مختلف بهتر است به صورت اختصاصی طراحی گردد.
  • اشخاص : در این گونه وب سایت ها بیشتر تمرکز بر ارائه کار افراد و نمایش رزومه می باشد به همین منظور بهترین انتخاب شما استفاده از CMS ها خواهد بود.

اگر شما ایده ای خاص دارید و یا طرح های پیشنهادی پاسخ گوی نیاز شما نیستند و حتی نیاز به مشاوره بیشتر دارید هم اکنون با ما تماس بگیرید ، مجموعه طراحی وبر آماده پاسخ گویی و دادن مشاوره کاملاً رایگان به شما بازدیدکننده گرامی می باشد.

ناحیه کاربری